Sportovní a hokejový klub

Základem všeho je úspěšný a licencovaný trenér, který může děti něco naučit. Toho máme v osobě pana Padělka a dalších. Avšak děti, které chtějí dokázat něco více musí také něco obětovat. Například to, že vstanou dříve a budou trénovat ráno před školním vyučováním, každý trénink budou trénovat se stoprocentním nasazením a musí si uvědomovat, že není nic platné být desetkrát týdně na ledě, kde se jen plouží na půl plynu a zbytečně tím zabírají možnost ostatním dětem, které chtějí také bruslit, třeba jen pro zábavu. V žádném případě nechceme vystupovat proti svazu ČSLH. Naopak se chceme řídit všemi doporučeními ČSLH, o kterých si nemyslíme nic špatného. Chceme však tato pravidla dodržovat v praxi ne jenom na papíře. Dnes je v menších klubech obvyklé, že trenér s licencí není přítomen ani na trénincích, ani na zápasech. To nechceme dopustit. Stává se pak, že na trénincích či zápasech jsou trenéři bez licencí, neumí se k dětem chovat, zvýhodňují své děti atd. To vše je kryto zápisem o přítomnosti trenéra s licencí, který však není ve skutečnosti přítomen. Důsledkem toho je, že děti cítí, že hokejové prostředí je nespravedlivé a z hokeje odcházejí.

Naší zásadou je, aby v klubu působili profesionální trenéři s pedagogickým přístupem. Vždy za každou cenu upřednostňovat zábavu a radost ze hry před výsledkem zápasu. Zejména v nejnižších věkových kategoriích. Všechny děti musí mít stejnou šanci na úspěch. To zaručí jen profesionální trenéři. Ty děti, které chtějí pouze bruslit a sportovat musí mít možnost dostat se na ledovou plochu i na úkor těch z kterých chtějí mít rodiče profesionály. Myslíme si, že zimní stadión je veřejné sportoviště přístupné všem. Statisticky se 2% dětí bude hokejem živit.  Chceme dát možnost sportovat ve vlídném prostředí i těm zbývajícím 98% dětí. Veškeré finanční prostředky sháníme od sponzorů. Ledy máme zdarma od MÚ Pelhřimov. Nechápeme tedy, proč by měly děti při odchodu z klubu platit jakékoliv finanční odstupné, které je stejně směřováno do A týmu mužů. V našem klubu zaručujeme odchod všech dětí do jiného klubu zcela zdarma. Pokud zapůjčíme hráči výstroj, samozřejmě ji budeme chtít vrátit, to je ale vše.

Začínáme s náborem všech věkových kategorií do 15. let. Po zvládnutí základů bruslení utvoříme týmy a budeme hrát zápasy s vyrovnanými soupeři tak, aby výsledky nebyly 16:0 apod. V takovém případě to děti nebaví. Po roce činnosti se samozřejmě přihlásíme pod svaz. Kdo však nebude chtít být pod hlavičkou svazu, může stále chodit trénovat a bruslit. Zápasy se budeme snažit zajišťovat i mimosvazové, aby si zahrály všechny děti.  Náš klub je pro všechny děti.

Vedení HC Pumy Pelhřimov